ایجاد زیرساخت های ورزشی نیازمند حمایت بخش خصوصی

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان، محمدجواد فدائی، استاندار کرمان در دیدار با ژیمناست های مدال آور رقابت های آسیایی که با همراهی کریم زاده سرپرست، مرادی معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان، گنجعلیخانی رییس و اعضای هیئت رئیسه هیئت ژیمناستیک استان صورت گرفت، گفت: موفقیت ورزشکاران کرمانی در مسابقات جهانی و آسیایی نشان می‌دهد در استان استعداد‌هایی داریم که باید آن‌ها را شناسایی کنیم و پرورش دهیم و تاکنون نیز این اتفاق رخ داده است.
وی افزود: اینکه ورزشکارانی از شهرستا‌ن هایی چون منوجان و کهنوج و … در مسابقات شرکت می‌کنند، نشان می‌دهد که همواره جای کار وجود دارد و همه تلاش کرده اند تا به این موفقیت رسیده ایم و این فعالیت‌ها باید تداوم یابد.
فدائی حضور افراد در مسابقات را الگویی برای جامعه و سایر جوانان عنوان و تصریح کرد: در شرایط کنونی هر چه بتوان فعالیت‌های سالم و رو به رشدی را برای جوانان فراهم کنیم، بیشتر در مسیر سلامت جامعه قدم برداشته ایم.
وی یادآور شد: برای ایجاد سالن‌های جدید ورزشی باید بررسی‌های لازم انجام شود تا با توجه به واگذاری ۸۵ پروژه ورزشی به بخش خصوصی، آیا ایجاد سالن جدید با اعتبارت دولتی سنخیت دارد یا خیر.
استاندار کرمان تاکید کرد: بسیاری از امکانات و مکان‌های ورزشی مورد نیاز را می‌توان با همکاری بخش خصوصی ایجاد کرد.
فدائی ضمن تقدیر از افتخار آفرینی مهدی احمدکهنی، مدال آور مسابقات ژیمناستیک هنری قهرمانی آسیا، گفت: شناسایی و پرورش استعداد‌های ورزشی استان کرمان یک ضرورت است.
گنجعلیخانی، رئیس هیئت ژیمناستیک استان کرمان نیز در این دیدار با اعلام اینکه ورزش ژیمناستیک در کرمان بیش از ۷۰ سال سابقه دارد، گفت: این ورزش به صورت دانش بنیان فعالیت خود در مهد‌های کودک آغاز کرده است.
وی افزود: استان کرمان تنها استانی است که همه ساله در آخرین پنجشنبه اردیبهشت ماه جشنواره مهد‌های کودک را برگزار می کند.
گنجعلیخانی تصریح کرد: هم اکنون ژیمناستیک در تمامی شهرستان‌ها فعال شده است و برخی شهرستان‌ها وضعیت مطلوبی در این ورزش دارند.
وی یادآور شد: در حوزه ورزش ژیمناستیک آمادگی داریم که برای مسابقات المپیک آماده شده و در این حوزه نیز تاریخ ساز شویم.
مهدی احمدکهنی، ژیمناست ملی پوش کرمانی در هشتمین دوره رقابت های ژیمناستیک هنری قهرمانی آسیا به میزبانی اولان باتور مغولستان در وسیله دارحلقه با امتیاز ۱۴٫۵۳۳در رده سوم آسیا ایستاد و صاحب مدال برنز شد.
در این رقابت ها از استان کرمان، مهدی احمد کهنی به عنوان ورزشکار و مبین محمدابراهیمی به عنوان مربی تیم ملی ژیمناستیک هنری بزرگسالان کشور را همراهی کردند.
در پایان این نشست، استاندار کرمان با اهدای لوحی از این دو نماینده ی کرمانی تقدیر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *