ش. مهر ۲۷ام, ۱۳۹۸

این مس ، طلا می شود

 

فرید فاتح – داوران اصفهانی به همراه بازیکنان وارد زمین می شوند.بازیکنان دوتیم آرمان گهرسیرجان ومس کرمان درمقابل هم می ایستند. بازی باسوت احمدمحمدی به صدا درمی آید ودرهمان ابتدای بازی ، نارنجی پوشان قوی تر ظاهرمی شوند.نمایش خیره کننده وبازی تماشاگرپسند امین جهان کهن همه ی چشم ها را متوجه خود کرده بود.جنگنده و بادقت توپ ربایی می کرد وپاس های کم نقص اش ، خوراک برای مهاجمان ودیگربازیکنان مهیا می کرد.

بهرام رشیدفرخی ویاسرفیضی نیز در راس تیم ازخود زوجی به یادماندنی نشان دادند . هماهنگ و بی مهابا به دروازه حریف فشار می آوردند وحتی به خط دفاع ومیانه زمین هم کمک می کردند.

هرچه از زمان بازی می گذشت مس سوار بربازی بود.بازیکنان روان وبا برنامه بازی می کردند.به قول فوتبالی ها ، تماشاگرپسند و دیگر روی مخ نبودند.

در ۱۵ دقیقه اول نمایش شان خیره کننده بود وحیرت انگیز . کم نقص بودند وجنگنده . دروازه حریف را تحت فشار قرارمی دادند ، خط دفاعی هم خوب بود و مستحکم.

دفاع راست تیم مس حسین حیدری بود که در این بازی بازوبندکاپیتانی را به بازو داشت.میثم تهیدست هم درکنارش وسمت چپ تیم هم سپرده بودند به محمدرضا نقدی پور.

مستحکم وپرقدرت دفاع می کردند که به یکباره با سوت غافلگیرکننده احمدمحمدی مواجه شدند ، سوتی که سخت گیرانه بود.داور براین باور بود که مدافع مس ، مهاجم را شارژ کرده تانقش زمین شود وهیچ اعتراضی مانع ازتصمیم داور نشد ونهایتا نقطه پنالتی را نشان داد تا سنگربان مس یعنی صوفیانی را درمقابل پور خسروانی قرار دهد.اما دراین دوئل پورخسروانی پیروز شد وتوانست گل اول را به نام تیمش به ثبت برساند.گلی که حاصل کم دقتی مدافعان وسخت گیری داور بود.

حالا مس سه امتیاز را واگذار کرده بود و همین کافی بود تا لاله های نارنجی دوباره وجنگجوتر ازقبل خود را نشان دهند.

لشکر نارنجی پوش تمام وکمال انرژی خود را در زمین گذاشت.بی مهابا به سمت دروازه حریف یورش بردند.تیم حریف همانند دقایق گذشته بازی تن به کرنر داد.

دقیقه ۲۳ جهان کهن مرد چپ پای نارنجی پوشان پشت توپ قرار گرفت ودقیقا توپ را جایی فرستاد که بهرام رشیدفرخی حضورداشت.ضربه سربهرام بسیار پرقدرت ومحکم بود به گونه ای که تیرافقی هم نتوانست مانع از ورود توپ به دروازه شود. دقیقا به زیرتیرافقی زد . جایی که مهدی زنجانی دروازه بان آرمان گهر که نه ، بلکه هر دروازه بان باتجربه ای هم کاری ازدستش برنمی آمد.

حالا مس بازی را با ضربه سر رشیدفرخی به تساوی کشانده وهمه چیز از اول شروع شد.

۲۲ دقیقه دیگربه پایان بازی باقیمانده است ونارنجی پوشان با بازی روان وتماشاگرپسند بیشتر از آرمان گهر میزبان ، به دنبال برتری هستند.

مهران امیری جنگنده وباقدرت در وسط زمین بازی می کند و کارش را به درستی انجام می دهد.نقدی پورهم تلاش مضاعفی دارد وبازیکنان روبرویش را آزار می دهد وتا می تواند هم بازی هایش را تغذیه می کند.

پوریا غلامی وارشیا عباسی هم خوب ظاهرشده بودند ، به گفته ی خیلی ازفوتبالی ها ، بدن بچه ها باز شده بود و مشخص بود که نسبت به بازی قبل بهترند.

تیم حریف که بیشتر نفوذاش را از سمت حسین حیدری برنامه ریزی کرده بود و توانسته بود حتی پنالتی اش را از همین سمت دشت کند ، دست بردار نبود و همین موضوع

باعث شد تا حیدری در پایان نیمه اول تحت فشار مهاجمان آرمان گهر قرار گیرد و پاس رو به عقبش به جای اینکه به صوفیانی برسد ؛ جلو پای مهاجم آرمان گهر جفت و جور شود.

اما داوود نوشی صوفیانی تسلیم نشد. همچون شیری درمقابل مهاجم آرمان گهرحاضرشد و نگذاشت دروازه تیمش برای دومین بار درنیمه اول فرو ریزد.محکم وبا جسارت توپ تک به تک را دفع کرد و فرصت را گرفت تا دیگر هم تیمی هایش بیاینند ومانع از به ثمررسیدن گل دوم شوند.

پایان نیمه اول بالاخره با اشتباهات داوری به ضرر مس به پایان رسید ودوتیم با نتیجه ۱-۱ به رختکن رفتند.

نیمه دوم شروع شد.مشخص بود که بازیکنان مس برای یک کاربزرگ هم قسم شده اند. توپ ومیدان را همانند نیمه اول دراختیارگرفتند وبارها به سمت دروازه حریف یورش بردند اما نه شانس با آنها یار نبود.طوری شانس از آنها برگشته بود که حتی داور هم در صحنه هایی که حق پنالتی با آنها بود در سوت خود نمی دمید و گویا بازدم نفس قاضی میدان هم با آنان یار نبود.

بالاخره یاسرفیضی گل دوم را به ثمر رساند تا هر دومهاجم مس دراین بازی در به ثمر رسیدن گل نقش داشته باشند.چیزی نگذشت که بازهم خط دفاعی آسیب پذیر نشان داد واین بار نیز درمقابل پورخسروانی دست ها را بالاگرفتند وگل دوم هم دریافت کردند.

بازی باهمان نتیجه ۲-۲ به پایان رسید اما همدلی وهمگرایی که مدیرعامل ازآن سخن می گفت درتیم مس و درمستطیل سبزمشاهده می شد.همه یکپارچه برای یک هدف وآن هم پیروزی تلاش می کردند.

سید مجتبی حسینی فرمانده میدان نیزمتفکرانه بازی را دنبال می کرد.بدون اینکه برخلاف سال های قبل مربیان مس با داور درگیرشود و آسمان وزمین و خورشید وفلک را درتساوی دخیل بداند.حتی درلحظه ای که داوربازی ، سخت گیرانه برای تیمش پنالتی گرفت بزرگ منشانه وحرفه ای عمل کرد با داور درگیرنشد ، بلکه سکوت را اختیارکرد تا به جای استرس ، امید را به سربازانش در زمین تزریق کند.

ازقدیم گفته اند حرفه ای بودن وحرفه ای اندیشیدن کارافراد حرفه ای است وبی شک دراین فصل مدیرعامل ودیگراعضای باشگاه و تیم ، حرفه ای می اندیشند و راه موفقیت مس را پیدا کرده اند وآن چیزی جز همگرایی نیست. همگرایی در زمین وهمگرایی در بیرون زمین . پس بیایید فرصت دهید وبار روانی مثبت تزریق کنیم تا بتوانیم مس را به طلا تبدیل کنیم.و بی شک با این بازی خوب وتاثیرگذار در ادامه فصل ، هیچ تیمی درمقابل لاله های نارنجی دوام نخواهد آورد واین مس لایق طلا شدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *