مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان : ملاک عمل ما در حوزه قهرمانی ، المپیک و پارالمپیک کسب سکو است

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در کنفرانس خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی که در محل هتل ایرانگردی برگزار شد ، گفت : درهفته تربیت بدنی برنامه های متنوعی را برگزار می کنیم.

میثم پاریزی گفت : به نقش رسانه و تاثیرگذاری که رسانه می تواند در پیشبرد حوزه ورزش و جوانان داشته باشد ، بسیار معتقدم.

وی ادامه داد: قطعا رسانه هم باید خودش را در جهت پیشرفت اهداف حوزه ورزش و جوانان مسوول بداند.

مدیرکل ورزش و جوانان ادامه داد : اگر ما جایگاهی بعنوان پهناورترین استان را در کشور داریم قطعا بخشی از این جایگاه متعلق به رسانه است و بی شک بخشی از پیشرفت حوزه ما متعلق به رسانه هاست و این برای ما مهم است که رسانه ها در کمال صداقت ، آگاهانه ، ریسک پذیری ، شجاعت ، انصاف و عاقلانه موضوعات ورزش را رصد کنند و در این راستا قلم بزنند.

پاریزی گفت : نقدهای سازنده را می پذیرم و از نقدهایی که به حوزه ورزش انجام می شود ، استقبال خواهم کرد.

وی با بیان اینکه ، توصیه می کنم که نقدها منطقی باشد ، اضافه کرد: باید در کنار هر نقدی ، پیشنهادی نیز باشد تا بتوانیم تاثیرگذاری آن را در متن کار شاهد باشیم.

پاریزی گفت : توجه ویژه ای به فعالیت های حوزه فضای مجازی نیز باید مدیریت شوند تا بازوی برای حوزه رسانه و ورزش و جوانان باشد تا کمک کنند تا ما به آنچه اهدافمان است ، برسیم.

مدیرکل ورزش و جوانان گفت : در استان کرمان در سال ۹۷ یکصد و ۱۰ هزار نفر ورزشکار سازمان یافته را داشتیم که به تفکیک ۶۶ هزار نفر ورزشکار را در بخش آقایان و ۴۳ هزار نفر را در بخش بانوان داشتیم.

وی اذعان داشت : این آمار در سال ۹۸  و تا ۲۳ مهرماه نیز ۷۰ هزار و ۲۵۱ هزار نفر است که نسبت به سال ۹۷ رشد ۱۰ درصدی را داشتیم که ۴۳هزار نفر در بخش آقایان و۲۷ هزار نفر در بخش بانوان هستند.

پاریزی اظهار کرد: در سطح کشور ۵۲ فدراسیون فعال هستند که در استان کرمان با توجه به ظرفیت های استان ۴۸ هیات استانی را داریم که در حوزه ورزش فعالیت دارند.

وی گفت :  در مجموع استان هزار و ۱۵۰ هیات ورزشی را داریم که در مجموعه شهر کرمان و شهرستان های استان کرمان فعالیت دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان با بیان اینکه ، تعداد باشگاههای فعال که از طریق کمیسیون ماده ۵ استان مجوز گرفته اند را  ۷۷۸ باشگاه برشمرد و ادامه داد ک: نیاز داریم در این حوزه گستردگی خاصی داشته باشیم.

وی گفت : سرانه فضاهای ورزشی استان ۴۵ سانتی متر به ازای هر نفر است که با افتتاحیه ۲۰ پروژه در هفته تربیت بدنی ۵۰ هزار متر به فضای سرانه استان اضافه می کند که به رقم ۴۷ سانتی متر به ازای هر نفر خواهیم رسید.

پاریزی گفت : در بخش زیرساخت ها باید فضاها متوازن ساخته شوند ، تناسب بین فضاههای سرپوشیده و روباز را باید بصورت منطقی داشته باشیم و نسبت به میانگین کشور هم باید توجه داشته باشیم و از ظرفیت بنگاههای اقتصادی نیز باید استفاده کنیم.

وی بیان کرد: در بخش المپیاد استعدادهای برتر یک سالی هست که این کار از حوزه وزارتخانه شروع شده و در رشته های مختلف در رده های سنی پایه در حال انجام است.

پاریزی گفت : ۷۶ مدال را در بخش استعدادای برتر کسب کردیم که جایگاه ما در کشور از بین ۳۴ مرکز هجدهم است و این برای استان خوب نیست چرا که یکی از ملاک های ما در حوزه قهرمانی استعدادهای برترو توجه به ورزش پایه است که باید این جایگاه را در سال های آتی ارتقا دهیم.

وی به شعار هفته تربیت بدنی اشاره و افزود : شعار امسال هفته تربیت بدنی « پیش به سوی ایران فعال» است که از ۲۶ مهرماه شروع و  تا ۲ آبان ماه ادامه دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان گفت : تجهیز ۲۳ خانه ورزش روستایی را در ۲۳ شهرستان داریم که ارزش ریالی تجهیز این خانه ها ۲۳۰ میلیون تومان است که در هر شهرستان یکی از این خانه ها تجهیز می شود.

وی گفت : از ابتدای هفته تربیت بدنی ستاد بازی های المپیک و پارالمپیک را بصورت هفتگی خواهیم داشت تا مسائل مربوط به ورزشکاران المپیکی و پاراالمپیکی را پیگیری کنیم چرا که این گروه دغدغه دارند و دغدغه آنان هم به حق است.

پاریزی گفت : جلساتی در جهت حمایت بنگاههای اقتصادی از ورزشکاران المپیکی و پاراالمپیکی برگزار شده اما تاکنون هیچ کاری برای این بچه های مستعد انجام نشده است.

وی گفت : ملاک عمل ما در حوزه قهرمانی و المپیک و پارالمپیک کسب سکو است و باید اعلام کنم که ما در بحث المپیک هیچ جایگاهی نداریم.

پاریزی افزود: المپیاد استعدادهای برتر را زمینه سازی می کنیم تا استعدادهای برتر استان را مستمر در بهمن ماه هر سال داشته باشیم که بعد از آن بتوانیم اعزام ها را به المپیاد برتر کشوری داشته باشیم که این المپیاد ملاک عمل ما برای ورزش پایه باشد.

وی گفت : در هفته تربیت بدنی پیاده روی خانوادگی را در سوم آبان ماه و همایشی را در مجموعه پارک پردیسان نیز برگزار می کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان اضافه کرد : در بخش جوانان برگزاری دوره های آموزشی مهارت های زندگی ، انتخابات استانی مجمع سمن ها ، و نشست هایی را خواهیم داشت.

وی گفت : در سال ۹۸ رکورد ۱۰۰ سمن را در استان شکستیم و الان در کشور ۱۰۵ سمن اعتبارنامه از وزارت دریافت کرده اند.

پاریزی گفت : در سال ۹۸ ، ۶۶ ستاد ساماندهی شهرستانی را در شهرستان داشته ایم و جشنواره اوقات فراغت و ازدواج آسان را نیز برگزار کردیم.

وی گفت : مجوز ساخت ۵ خانه جوان را در استان گرفتیم که حدودا ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.

وی گفت : در هفته تربیت بدنی ، بیش از ۵۰۰ برنامه را در حوزه ورزش و بیش از ۱۰۰ برنامه را در حوزه جوانان در سطح استان خواهیم داشت  که در مجموع بیش از ۶۰۰ برنامه را در هفته تربیت بدنی خواهیم داشت که امیدواریم این برنامه ها کیفی باشد و بتواند نظر مطلوب مخاطب را جلب کند.

پاریزی گفت : یکی از ملاک های ما این ایت که بتوانیم در بخش های مختلف رعایت عدالت و توازن را داشته باشیم و اگر قرار است در استان به ورزش قهرمانی توجه شود باید به همان اندازه به نشاط عمومی مردم توجه شود.

وی ادامه داد : توجه بیش از حد به ورزش قهرمانی چه از سوی باشگاهها و چه از سوی هیات ها نباید ما را از فعالیت های حوزه همگانی ورزش غافل کند. باید خودمان را در قبال آسیب های اجتماعی مسوول بدانیم اتفاقی که جای نگرانی دارد و امیدواریم با فعالیت های مستمر بتوانیم بخشی از این نگرانی ها را برای خانواده ها مرتفع کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان گفت : معتقدم بین ورزش قهرمانی ، همگانی ،معلولین و بانوان باید توازن ایجاد شود اما به ورزش بانوان اعتقاد ویژه ای دارم و ۵۰ درصد جامعه هدف ما در ورزش ، بانوان هستند و این مساله باید عملیاتی شود و شعاری نباشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *