ورزشکار نیستم و برای خدمت آمده ام

وحید عامری – مهدی مهدوی  هر چند که ورزشکار نیست اما ورزش دوست است و به همین دلیل همیشه در جمع ورزشکاران حضور دارد .

مهدوی  به تازگی به عنوان مسئول کمیته ی  ITF تکواندو انتخاب شده است.

وی همچنین مدت ۳۰سال بعنوان رییس صنف اتحادیه لبنیات و سوپرمارکت ها در کرمان فعالیت دارد و مدت ۲۶ سال به عنوان معاون مجمع امور صنفی و نماینده مجمع امور صنفی در اداره کار، در هیات های حل اختلاف اداره کار، در تجدید نظر اداره دارایی و همچنین در هیات های تامین اجتماعی حضوری فعال دارد.

مهدوی همچنین عضو هیات امنای مسجدالزهرا(س) و مسئولیت شورای حل اختلاف ۳۴ را عهده دار است.

 

– آیا پیش از این هم مسئولیت کمیته ITF تکواندو را عهده دار بوده اید یا به تازگی این مسئولین به شما واگذار شده است؟

به  تازگی دوستان و بزرگواران از من خواستند که این مسئولیت را بپذیرم . امیدوارم با  تاسی از مولا و مقتدایم علی ابن ابیطالب(ع) بتوانم گامی کوچک در این راه نیز بردارم. چندی پیش در جمع دوستان و ورزشکاران بودم ، گفتم راه و روش مولا علی ابن ابیطالب(ع) را در پیش بگیرید و این هدف و نیت من بوده است و به این منظور آمده ام.

– چه برنامه هایی برای پیشرفت این سبک دارید؟

می خواهیم رونقی را در این ورزش ایجاد کنیم. هدف از دعوت از نامداران این رشته در جلسه ای که با ورزشکاران برگزار کردیم، همین بوده است. هدف ما خدمت کردن است.

– مسئولیت های مختلفی داشتید. مسئولیت شورای حل و اختلاف  را نیز بر عهده دارید . در این رابطه توضیح بفرمایید.

در این رابطه مشکل زیادی را نداشتیم. ولی در سمت مسئولیت شورای حل و اختلاف کیفری اصل پایه و اساس شوراهای حل و اختلاف طبق فرمایشات روسای قوه  قضاییه مسئله صلح و سازش است. سعی کردم در پرونده هایی که داشتیم و به دوستان توصیه کردیم که بحث صلح و سازش یکی از موارد خاصی است که هدف شوراهای حل و اختلاف است. در این مدت هم تمام دغدغه دوستان و خودم همین موضوع بوده است.

– ۳۰ سال مسئولیت صنف لبنیات و سوپرمارکت ها را عهده دار هستید. آیا مدیریتش در ابتدا ساده تر بود یا الان؟ عمده ترین مشکلاتی که در این حوزه دارید چیست؟

از ابتدا که به صنف لبنیات ورود پیدا کردم، صنفی ساده و آرام بود. اما در حال حاضر صنف ما دارای ۱۱ رسته صنفی است و این رسته ها یک سازمانی است که ۱۵۰۰ عضو دارد و همیشه گفته ام که از هر اداره کلی بالاتر است. به عنوان یک خدمتگزار در این رسته ای که به عنوان رییس اتحادیه صنف لبنیات و سوپر مارکت کرمان حضور دارم، هدف من غیر از خدمتگزاری به اعضا هیچ چیز دیگری نبوده است. اما الان پیچیدگی های خاص خودش را دارد. قبلا یک رییس اتحادیه در مغازه خودش بود و مهری هم داشت و پروانه ای هم صادر می کرد. درحال حاضر عین یک اداره شده است. هرچند یک سازمان صنفی غیرانتفاعی هستیم اما اصل مجموعه زیرمجموعه سازمان صنعت، معدن و تجارت هستیم. جا دارد از آقای جعفری ریاست اتاق اصناف و همچنین آقای حسینی نژاد و مسئولیت و دست اندرکاران سازمان  صنعت، معدن و تجارت تشکری داشته باشم که بزرگواران همیشه هم و غمشان در راستای مشکلات اقتصادی مردم بوده است. مشکلاتی که الان داریم کمبود کالا، گرانی کالا و وضعیت معیشتی مردم است و مشکلاتی که مردم در رابطه با تامین کالا دارند. از مسئولین  درخواست و تقاضا دارم در رابطه با کالاهای اساسی ترتیب اثری دهند.

– صحبت های پایانی؟

ضمن تقدیر و تشکر از شما. به عنوان فردی که سی و چند سال در بحث اقتصاد شهر و استان کار کرده ام، در صورتی که مسئولین بخواهند، حاضرم هرگونه همکاری و همفکری با آن ها داشته باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *