ش. مهر ۲۷ام, ۱۳۹۸

کیک بوکسینگ کار هستم اما شاگرد آقای x,y نبودم

سینا نظری زاده قهرمان جهان و دبیر هیات رزمی استان کرمان:

کیک بوکسینگ کار هستم اما شاگرد آقای x,y نبودم

مهدی عامری – سینا نظری زاده ، ورزش رزمی را ازسن ۱۲ سالگی شروع کرد .ابتدای حضورش در ورزش رزمی از رشته کونگ فو فعالیت خود را آغاز نمود.سال های متوالی در این رشته مسابقه داد و عناوین مختلفی را کسب نمود.بعد از کونگ فو  به ورزش کیک بوکسینگ روی آورد و عناوین مختلف استانی ، کشوری و بین المللی را کسب کرد.

نظری زاده  درسال ۲۰۱۷ در مسابقات قهرمانی جهان که در کشور آلمان برگزار شد ، توانست مقام اول و سال بعد درمسابقات قهرمانی جهان به میزبانی آتن یونان دوسال پیاپی مدال طلا را در رشته کیک بوکسینگ  WKA کسب نمود.

//////////////////

–  به تازگی به عنوان دبیرهیات رزمی استان معرفی شدید ، این انتخاب چقدر وظایف شما را سنگین می کند و چه برنامه هایی برای این هیات دارید؟

ابتدا جا دارد که از آقای ابراهیمی رییس هیات رزمی استان که به اینجانب اعتماد کردند و این مسوولیت را به من سپردند ، تقدیر و تشکر کنم. ایشان همیشه دیدگاه مثبتی به ورزشکاران و جوانان دارند.بی شک این انتخاب ، وظایفم را سنگین تر کرده و امیدوارم بتوانم با همکاری رییس و دیگر دلسوزان این رشته ، گام های خوبی برای ورزشکاران این رشته برداریم.

برنامه های مختلفی را باید داشته باشیم ، سعی داریم میزبان مسابقات مختلف باشیم .در بحث آموزش نیز برگزاری کلاس های مختلف داوری و مربیگری درجه ۲ و ۳  از برنامه های جدی است تا بتوانیم ارتقا سیستم مربیگری و داوری را داشته باشیم .

اکثر مربیان مدارک سبکی دارند در بحث کمربند و دان باید مدارکشان فدراسیونی شود.همچنین مربیانی که نسبت به تمدید اعتبار مدرک مربیگری اقدام و فعالیتی نداشته اند از طرف هیات با مشکل برخوردند و از فعالیت ممنوع هستند.

 

– با توجه به اینکه شما از خانواده کیک بوکسینگ هستید ، آیا برنامه های هیات به سمت این رشته میل خواهد کرد؟

نه.چنین اتفاقی نخواهد افتاد. بعضی ها فکرمی کنند از آنجا که من از رشته کیک بوکس آمدم  ، رویکرد هیات بیشتر به سمت کیک بوکس گرایش پیدا می کند ، ولی اصلا اینگونه نیست و تکرارمی کنم هیچ فرقی بین رشته ها نمی گذاریم وتمامی رشته های تحت پوشش هیات استان ، یکی هستند . امیدوارم بتوانم خادم خوبی برای ورزش و ورزشکاران رشته رزمی باشم.

–  برای اینکه هیات از اتحاد و همدلی خوبی برخوردار شود ، چه برنامه هایی دارید؟

از خانواده هیات رزمی هستم.از بچگی در این رشته فعالیت داشتم.با توجه به شناختی که ازخانواده رزمی دارم بر این عقیده ام که اعضای این خانواده همگی دلسوزان این رشته هستند و برای پیشرفت این ورزش دغدغه دارند. خود من هم با هیچ گروهی مشکل ندارم وهمیشه احترام بزرگ تر و پیشکسوت را رعایت کرده ام . بی شک با تعامل خوب رییس هیات و تجربه پیشکسوتان و دلسوزان واقعی این رشته ، هیات رزمی استان درچهارچوب برنامه ها و آیین نامه های فدراسیون رزمی و وزارت ورزش گام بر خواهد داشت و بی شک گام برداشتن در این چهارچوب هم همدلی را به وجود می آورد و هم باعث پیشرفت و توسعه این رشته خواهد شد.

– چند سبک فعال درکرمان وجود دارد؟

حدود ۲۵رشته فعال داریم که در قالب سبک های مختلف کار می کنند. فدراسیون وهیات قصد دارند بیشتر روی قشرنوجوانان و جوانان سرمایه گذاری کنند. امیدوارم ما هم در این میان بتوانیم  نمایندگان زیادی در تیم ملی و در این رشته ها ازاستان کرمان داشته باشیم.

– کدام سبک ها بیشترفعال هستند؟

کیک بوسینگ ، موی تای ، سامبو ، پنجاک سیلات ، نینجوتسو نیز فعال می باشند.

– هیات رزمی استان دو سال متوالی توانسته در کشور جایگاه خوبی را کسب  کند ، آیا این روند ادامه دار است؟

سعی ما بر این است که این جایگاهها حفظ شوند. روزی که آقای ابراهیمی به عنوان ریاست هیات رزمی انتخاب شد ، جایگاه هیات در کل کشور رتبه ۲۳ بود و پیشرفتی نداشتیم. هرچند که باید از زحمات آقایان حمیدی و شعاعی که در گذشته در صدر هیات فعالیت داشتند ، تقدیر و تشکر کرد. اما می طلبید که ارتقا سطح هیات را با برنامه ریزی ها و پشتکار جدی داشته باشیم. با حمایت جناب ابراهیمی ریاست محترم هیات رزمی در سال ۹۶ کرمان توانست در جایگاه دوم در فدراسیون ورزش های رزمی بایستاد.

– این موفقیت حاصل چه چیزهایی بود؟

تلاش ، پشتکار و برنامه ریزی ریسس و اعضای هیات رزمی استان را نباید نادیده گرفت . در این میان میزبانی های مختلف ملی و برگزاری کلاس های مختلف و اعزام ها را داشتیم.

همدلی و اتحاد حول برنامه ها و آیین نامه های فدراسیون و اداره ورزش نیز از دیگر ایتم هایی بود که در این میان نقش داشتند.الان هم جایگاه هیات جایگاه خوبی است و ما تمام تلاش را داریم که جایگاه هیات حفظ شود و در سال های آتی در جایگاه بالاتری قرار گیریم.

– در بحث بانوان چه برنامه هایی دارید؟

در بحث بانوان با انتخاب خانم توسلی به عنوان نایب رییس بانوان فعالیت های بیشتری را در پیش خواهیم داشت.ضمن اینکه تاکنون فعالیت های زیادی خصوصا در بخش موی تای داشته اند.کلاس های داوری و مربیگری برگزار می شود و اگر  لازم باشد مدرس زن هم در جایگاه بالا دعوت می کنیم تا آموزش های رزمی برای بانوان داشته باشند.

– در بحث آموزش چه برنامه هایی دارید؟

باید اعتراف کنم که امسال بیشتر برنامه ها حول محور آموزش است. هیات به این نتیجه رسیده است که سطح فنی ورزش رزمی پایین است و به همین خاطر بیشتر روی آموزش متمرکز می شویم.

– صحبت های پایانی.

از آقای ابراهیمی در راس هیات تشکر می کنم . متاسفانه افرادی در فضای مجازی به خاطر انتخاب من از سوی رییس هیات بعنوان دبیر ، به خودشان تبریک می گویند که من شاگرد آنها بوده ام. من را شاگرد خودشان می دانند و جالب تر اینکه تبریک می دهند و پاسخ گوی تبریک های عده ای دیگر نیز هستند.اما اینجانب فقط باید عرض کنم که در رشته رزمی تنها استاد من آقای ابوذر شریفی بود که مربی کونگ فو و قهرمان جهان است. اگر در هیات کونگ فو رزومه وی را بپرسید خواهید شنید که ابوذر شریفی یک ورزشکار فوق العاده و خاص بود که درحال حاضر فعالیتی در ورزش ندارد.

جا دارد فرصت را غنیمت بشمارم و ازآقای ابوذر شریفی به خاطر اینکه استارت ورزش های رینگی ام از او شروع شد ، تشکر کنم.

در بحث بدنسازی نیز آقای علیرضا فرزاد مربی بدنساز من بود و با افتخار اعلام می کنم که من در کرمان فقط شاگرد این دو نفر بودم و هیچ مربی دیگری نداشتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *