عاطفه رمضانی: برخی فوتبال را بازی مردان می‌دانند

عاطفه رمضانی بازیکن تیم فوتبال بانوان شهرداری بم اظهار داشت: چند سال است که در لیگ برتر فوتبال بازی می‌کنم و شاهد این موضوع هستم که روز به روز کیفیت بازی‌های بانوان بهتر می‌شود، خوشبختانه در شهر بم که تیم ما تمرین می‌کند مردم استقبال خوبی از فوتبال دارند. دلگرمی بسیاری از زنان بمی بعد از آن زلزله سنگینی که در شهر آمد همین فوتبال بانوان است.

به گزارش کرمان ساکر او تصریح کرد: متاسفانه همیشه یکسری بی نظمی‌ها در لیگ بانوان وجود دارد و حتی شاهد انصراف یکسری تیم‌ها در اواسط فصل هستیم. بعضی مواقع لیگ با حضور ۱۲ تیم آغاز شده، اما در انتهای فصل تعداد تیم‌ها به عدد ۱۰ رسیده است. امیدوارم دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم و جلوی بی نظمی‌ها گرفته شود.

رمضانی افزود: یک اتفاق بد در فوتبال بانوان این است که جام باشگاه‌های آسیا برای بانوان برگزار نمی‌شود. تیم شهرداری بم چند سال است که عنوان قهرمانی را کسب می‌کند، اما هنوز به هیچ مسابقه برون مرزی باشگاهی اعزام نشده است، این مسئله روی انگیزه بازیکنان تاثیر به سزایی می‌گذارد.

بازیکن تیم شهرداری بم در ادامه اظهار داشت: توجه فدراسیون به آقایان بسیار بیشتر از بانوان است و حتی دچار افراط هم شده است. به عنوان مثال برای انتخاب بهترین بازیکن‌ سال در فوتبال آقایان برای هر پستی یک نفر انتخاب می‌شود، اما در فوتبال بانوان این طور نیست و تعداد آیتم‌ها کم است. مسئولان باید توجه بیشتری به فوتبال بانوان داشته باشند، چون همین قدر که آقایان تلاش می‌کنند ما بانوان هم در زمین‌های چمن زحمت می‌کشیم.

رمضانی تصریح کرد: متاسفانه هنوز دید صحیحی در تمام جامعه به فوتبال بانوان وجود ندارد و یکسری فوتبال را بازی مردانه می‌دانند و حتی وقتی می‌فهمند که ما در ورزش فوتبال به عنوان بازیکن فعالیت می‌کنیم به ما می‌گویند مگر بانوان هم می‌توانند فوتبال بازی کنند؟

او افزود: متاسفانه داورانی که در لیگ امسال قضاوت می‌کنند دانش داوری بالایی ندارند و حتی یکسری از آن‌ها داور فوتسال هستند و گاهی خطا‌ها و تذکراتی می‌دهند که مربوط به رشته فوتسال است نه فوتبال. یکسری از آن‌ها حتی از بسیاری قوانین بی اطلاع‌اند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *